Penzion Freudův sen - ubytování v historické části města Příbor
+420 731 112 476

Výlety a okolí

Historické město Příbor patří k nejstarším na severovýchodní Moravě a je spojeno se jménem světoznámého psychoanalytika Sigmunda Freuda, který se tu narodil. Leží na obou březích řeky Lubiny a co do strategické polohy si nemůžete vybrat lépe. Příbor je ze tří stran obklopen malebnými beskydskými kopci a v jeho okolí najdete řadu atraktivních turistických cílů.

Jen pár kroků od penzionu se rozkládá nádherná, udržovaná zahrada, patřící piaristickému klášteru. Otevřena je od jara do podzimu, a i když se nachází kousek od centra symbolizuje dokonalou oázu klidu a pohody. Má dvě části. Horní je komponována spíše komorněji, zdobí ji spousta zeleně, ale najdete tu i bylinkovou zahrádku s altánem. Chodníčky a zpevněné plochy vám dovolí pohybovat se po zahradě tak, jak budete chtít. Z vyhlídky uvidíte kus města a budete mít spodní část zahrady jako na dlani. Ta je koncipována jako odpočinkový sad, kde můžete posedět, nabrat síly, srovnat myšlenky a být v kontaktu s přírodou.
Bývalá piaristická kolej, jen pár kroků od penzionu, dnes slouží jako výstavní síň příborského muzea, pořádají se tu i koncerty. Budovu založil biskup Karel II. z Lichtenštejna koncem 17. století. Pozdní baroko připomíná krásný refektář (jídelna), bohatě zdobený freskami a štuky.
Navštívit Příbor a nepodívat se do rodného domu Sigmunda Freuda by byl téměř neodpustitelný hřích. Během prohlídky uslyšíte ze sluchátek jeho hlas a uvidíte filmový dokument o jeho životě, promítaný na plazmovou TV. Karikatury Vladimíra Jiránka jen podtrhují celkovou atmosféru. Měděná replika pohovky, kde sedávali Freudovi pacienti, stojí před muzeem. Můžete na ní také posedět a nechat se třeba vyfotografovat.
Gotický farní kostel Narození Panny Marie pochází pravděpodobně ze 14. století a dominuje mu krásná, štíhlá věž. Interiér stojí také za pozornost, najdete tu renesanční portály v presbytáři, figurální náhrobek, ale i erby olomouckého biskupa Stanislava Pavlovského a pražského arcibiskupa Martina Medka. Součástí impozantního rokokového mobiliáře jsou lavice, oltáře, kazatelna a chórové lavice.

Na seznamu památkových objektů České republiky figuruje i Kostel svatého Valentina. Jde o barokní skvost ze 16. století a jeho bíločervená fasáda vás už zdálky upoutá.

Za zmínku rozhodně stojí i historický střed města, tedy náměstí a přilehlé ulice.

V létě ...

V létě se můžete v Příboře osvěžit díky modernímu koupališti. Čistou vodu, dobré zázemí a nejrůznější atrakce včetně quazorbingu ocení děti i dospělí. Kdo má rád pohyb, ten může navštívit tenisové kurty, minigolf nebo cvičnou horolezezkou zeď. K dispozici je ve městě také sauna.

V zimě ...

Zima lyžařům v této lokalitě vyloženě přeje. Ski areál Pustevny, který leží od Příbora 20 km, nabízí 10 vleků a upravené běžecké tratě. Na Pustevny vás vyveze sedačková lanovka. Nejbližší lyžařský vlek najdete v Kopřivnici, cca 6 km od Příbora, další v Rybí a v Novém Jičíně.

Pokud vám imponují bohatýrské časy, kdy vládla a intrikovala vlivná šlechta, navštivte hrad Hukvaldy. Hradní komplex patří k největším u nás. Město Hukvaldy leží od Příbora jen 6 km a proslavil ho hudební skladatel Leoš Janáček. Můžete si prohlédnout domek, kde žil, ale i školu. Tady hrával jako dítě na varhany. V červnu a v červenci jezdí do Hukvald milovníci hudby, protože se tu pořádají koncerty v rámci hudebního festivalu, pojmenovaného po Leoši Janáčkovi. U hukvaldského hradu se rozkládá obora, otevřena je po celý rok a můžete tu zahlédnout stáda daňků, muflonů a při troše štěstí i bažanty královské.

Ti, kteří se u nás ubytují na několik dní, by si rozhodně měli prohlédnout jedinečný Skanzen lidové architektury v Rožnově pod Radhoštěm, který je odsud vzdálený 20 km. Získáte tu plastickou představu o tom, jak žili a pracovali naši předci.

Dokonalou relaxaci najdete v rožnovských Pivních lázních. Koupel ve viktoriánských měděných vanách v hlubokých pivovarských sklepeních vám bezesporu prospěje a přivede vás na jiné myšlenky. Kromě toho si tu můžete dopřát i masáže a další tělu užitečné procedury.

Zrovna tak by byla věčná škoda nepodívat se do Kopřivnice. Technické muzeum TATRA láká na skutečné skvosty této automobilové značky a historii automobilky. Zároveň zde můžete prožít i Příběh vítězství – tak se jmenuje výstava, věnovaná fenomenálním sportovním úspěchům Dany a Emila Zátopkových. I další kopřivnické muzeum, a to Regionální, se má čím pochlubit. Vzniklo v nejstarším kopřivnickém objektu, v bývalém Fojtství, a patří mezi kulturní památky. Informuje o historii města i prvopočátcích automobilového průmyslu, což kdysi byly hlavně kočáry. Věhlasná kopřivnická keramika, majolika, ale i expozice kachlových kamen je k vidění v Šustalově vile.

Také 9 km vzdálený Štramberk je pro návštěvníky atraktivní. Hrad s věží Trúba, rozhledna Bílá hora, botanická zahrada včetně arboreta, „Zlatá ulička“ s pohádkovými roubenkami, Muzeum vynikajícího malíře Zdeňka Buriana, jeskyně Šipka – to jsou namátkou jen některé památky a zajímavosti, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Děti, ale nejen je, nadchne aqua terra expozice, kde uvidí stovky tropických ryb a desítky hadů a ještěrů. Kdyby vás prohlídka města unavila, můžete si odpočinout v pivních lázních. Dřevěné sudy naplněné božským nápojem přímo vyzývají ke koupeli. Lázeň vás stoprocentně osvěží a postaví na nohy.

O něco vzdálenější Ostrava za návštěvu také stojí. Svět miniatur ušetří váš čas i peníze, protože si na jednom místě můžete prohlédnout 34 významných evropských budov, samozřejmě v mnohem menším měřítku, a také 7 divů světa. Největší muzejní areál u nás, to je ostravské Hornické muzeum Landek. Sbírka staré důlní techniky a další vzácné exponáty se skrývají ve skutečných štolách, takže návštěvníci sfárají dolů v klasické těžní kleci. A také se mohou svézt důlním vláčkem.

V Zoologické zahradě vás překvapí jedinečné expozice, pavilony a výběhy s nejrůznějšími zvířaty prakticky z celého světa. A pokud by malé děti přeci jen zatoužily po změně, najdou tu nejrůznější atrakce, kde se zabaví a chvíli si odpočinou.

Základy Slezsko-ostravského hradu byly položeny už ve 13. století a dodnes tato fascinující stavba přitahuje návštěvníky z blízkého, ale i dalekého okolí.

Naše služby

Ubytování

K dispozici jsou dva 2-lůžkové a dva 1-lůžkové pokoje, každý s ledničkou a vlastní koupelnou s WC a sprchovým koutem.

Vydatné snídaně

Připravujeme vydatné, syté a chutné snídaně. Servírujeme mimo jiné domácí med, domácí marmeládu, bio vejce a bio mléko.

WiFi zdarma

Připojení k internetu prostřednictvím WiFi je zcela zdarma a k dispozici v celém objektu penzionu.

Informace

Jsme komunikativní a rádi vám poskytneme veškeré potřebné informace. A co nevíme my, s tím vám bezesporu poradí v kanceláři cestovní agentury, která sídlí v přízemí.

Dárkové poukazy

Udělejte radost svým blízkým či přátelům! Nabízíme vám náš dárkový poukaz na ubytování v penzionu Freudův sen.

Prodej medu

Při pobytu v penzionu si můžete zakoupit včelí med, propolis nebo medovinu od majitele, který je včelařem. Med splňuje přísnou normu "Český med" a je tak zárukou kvality.

Prodej medu od včelaře

Med - sto nemocí léčí a tisíci nemocem předchází

Při pobytu v našem penzionu si můžete zakoupit med a včelí produkty od majitele, který je včelařem.
Med splňuje přísnou normu "Český med" a je tak zárukou kvality.

Penzion Freudův sen v Příboře hodnocení